МЦПД активно працює у сфері забезпечення та гарантування  прав людини. Особливо - гендерної рівності. 

Ще десять років тому в Україні в офіційних документах не наважувалися вживати слово «ґендер». Сьогодні прийшов той час, коли питання ґендерної рівності вже вийшли з андеграунду та перестали бути екзотичними. Запит на рівні права і можливості для чоловіків і жінок вже стає мейнстрімом, а ґендерна рівність починає усвідомлюватися суспільством як цінність.

На сьогодні складають умови, які дозволяють вивести питання ґендерної рівності на якісно новий рівень в Україні:

  • виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що передбачає імплементацію низки директив стосовно ґендерної рівності;
  • впровадження ґендерної квоти у виборчих списках під час місцевих виборів восени 2015 року;
  • військовий конфлікт, який виніс на поверхню питання участі жінок у миротворчій діяльності;
  • реформи у цивільному секторі, зокрема поліції, що розірвали існуючі стереотипи про охоронців порядку як виключно чоловіків.

Часто звучать думки, що в країні, де йде війна та спостерігається брак ключових реформ, питання ґендерної рівності не є пріоритетом. Ми вважаємо навпаки, оскільки збільшення залучення жінок до політичної діяльності відкриває можливості для оновленню політичної еліти – а це є одним головних завдань на шляху зміни країни. Активніше залучення жінок до прийняття державних рішень сприяє покращенню їхньої якості, оскільки враховує більш різносторонній погляд та досвід, а тому дозволяє проводити реформи якісніше. Таким чином, збільшуючи можливості жінок ми сприяємо змінам в Україні, зокрема реформам та модернізації.

Іншою нашою метою є сприяти залученню до просування ідей ґендерної рівності чоловіків, щоб запобігти помилковому її розумінню лише як збільшенню можливостей жінок. Ми переконані, що чоловіки повинні мати ті ж самі права та можливості у сімейному житті, як і жінки – і це має бути їхній вибір, скористатися чи ні цими можливостями. Якщо існує зворотна ситуація, то ми розглядаємо це як чоловічу дискримінацію. Лише двосторонній рух - як з чоловічої так і жіночої сторони - може подолати проблему дискримінації за ознаками статі.

Саме тому ми прийняли рішення надати питанню ґендерної рівності, як і євроінтеграції, наскрізного характеру в наших дослідженнях. Ми не тільки реалізуємо окремі проекти, покликані вплинути на окремі проблемні точки, а й включаємо ґендерний аналіз в наші дослідження в інших сферах, зокрема в таких як державні рішення, політична конкуренція, реформа дипломатичної служби України тощо.

У рамках даного напрямку ми реалізували низку проектів:

Представники МЦПД беруть активну участь у роботі Громадської ради з ґендерних питань при Міжфракційному об’єднані «Рівні можливості» у Верховній Раді України.

МЦПД працює на даному напрямку за активної підтримки Фонду «Рівність і взаємоповага».

Експерти, що працюють у даному напрямі:
Світлана Радченко
Молодший експерт