Актуальні проекти

Фінансова прозорість об’єднаних громад

Питання забезпечення сталого розвитку на місцевому територіальному рівні є надзвичайно актуальними з огляду на потребу стабілізації соціально-економічного становища в регіонах в умовах економічної кризи та проведення реформи з децентралізації.

В процесі трансформації місцевого самоуправління принципове значення має належне забезпечення фінансової спроможності територіальних громад, а також контроль за ефективністю використання наявних ресурсів з метою недопущення проявів корупції. Сьогодні фінансова неспроможність територіальних громад в Україні спричинена, серед іншого, особливостями національної бюджетної системи, а саме обмеженістю capacity control за використанням бюджетних коштів, а також тотальною корупцією та бюрократією на локальному рівні.

Проект «Фінансова прозорість об’єднаних громад» направлений на підвищення економічної спроможності об’єднаних громад, що дозволить більш ефективно вирішувати питання місцевого розвитку, підвищення рівня конкурентоспроможності територіальних громад, боротьба з корупцією на місцевому рівні та забезпечення добробуту місцевого населення.

Ціль – підвищення фінансової грамотності представників територіальних громад, розкриття альтернативних шляхів залучення фінансових ресурсів, доступних для територіальних громад (гранти, мікрокредити, тощо), посилення контролю за використанням фінансових ресурсів місцевих громад та недопущення проявів корупції.

Реалізація проекту дозволить:

  • підвищити фінансову спроможність територіальних громад;
  • підвищити фінансову грамотність представників територіальних громад, зокрема в питаннях залучення фінансових ресурсів та їх ефективного використання на потреби місцевого розвитку;
  • посилити здатність представників громадських організацій впливати та контролювати на процеси формування та використання фінансових ресурсів, громадяни будуть більш активно брати участь в процесах місцевого управління ;
  • забезпечити створення умов для сталого економічного розвитку регіонів України.

Цільовою аудиторією проекту є:

  • представники органів влади територіальних об’єднань, що приймають рішення про залучення та використання фінансових ресурсів у 24 регіонах України
  • представники регіонального бізнесу у 24 регіонах України
  • представники регіональних НГО, зацікавлені в посиленні економічної спроможності їх громад у 24 регіонах України.

Одним з важливих компонентів проекту є проведення циклу семінарів в усіх регіонах України (по одному на область) для представників територіальних громад та громадських активістів щодо забезпечення спроможності ефективного та раціонального формуванню та використанню фінансових ресурсів об’єднаних громад.

Проект реалізовується за  підтримки Посольства Королівства Нідерландів

                                                           

 

Читати далі

Печеніги: вкрадене узбережжя

Водосховище Печеніги є добре відомою зоною відпочинку в Харківській області, яка розташована майже на кордоні з Росією. Більшість жителів працюють в рекреаційній інфраструктурі, яка активно і незаконно приватизовувались в останні десятиліття. Земельні ділянки, розташовані на береговій смузі були продані, вирубувалися ділянки під будівництво в соснових лісах, а доступ до пляжів - заблокований. Жителі Харкова та області, які звикли проводити відпустку та вихідні дні на водосховищі протягом багатьох десятиліть, в даний час мають обмежений доступ. Таким чином, бачачи постійні приклади корупції та живлячись російською пропагандою, місцеві жителі скептично ставляться до демократичних цінностей і реформ, які Україна намагається здійснити після Революції Гідності. Тому в цьому проекті буде зроблена спроба показати жителям, що позитивні зміни можуть відбуваються й на регіональному рівні.
 
Метою проекту є привернути увагу до корупції в процесі приватизації рекреаційних об'єктів та при виділенні земельних ділянок на узбережжі  водосховища Печеніги (Харківська область).
 

Завдання: 

  • Визначити бенефіціарів та розслідувати законність придбання об'єктів відпочинку та будівництва розкішних будинків, розташованих на береговій лінії водосховища Печеніги;
  • Візуалізувати резльтати розслідувань у вигляді інтерактивного медіа-проекту;
  • Спробувати повернути у власність держави чи місцевих громад 3 об’єкти.

 

                                                             

Читати далі

Inside Ukraine

МЦПД представляє аналітичний вісник Inside Ukraine

Метою публікації є надання об’єктивної інформації про поточні політичні події в Україні та поглибленого аналізу головних тенденцій внутрішньополітичного життя в державі. Подібний аналіз допоможе розставити пріоритети у процесі проведення реформ у різних сферах державної політики та оцінити якість державних рішень з точки зору їх впливу та послідовності. Окрему увагу приділяється оцінці політичної конкуренції в Україні та здатності ключових політичних гравців реагувати на виклики часу.

Публікації: http://icps.com.ua/nashi-proekty/periodychni-vydannya/

Читати далі

Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність місцевого самоврядування в Україні

Прозорість, фінансова стабільність  та формування регіональних конкурентних переваг – це  базові принципи ефективного функціонування муніципалітетів у довгостроковій перспективі. Проект має на меті наступні кроки:

1. Підвищити рівень прозорості муніципалітетів
2. Утримувати заборгованість муніципалітетів на контрольованому рівні,
3. Оцінювати загальну конкурентоспроможність районів і областей України

Оскільки рівень корупції в Україні є відносно високим згідно з Індексом сприйняття корупції "Transparency International", і очікується, що муніципалітети (за даними стратегії ЄБРР  для України) будуть більше інвестувати в обслуговування і модернізацію інфраструктури, потрібно якогома швидше підвищити рівень прозорості та громадського контролю за використанням державних коштів. Хоча Словаччина досягла значних успіхів в боротьбі з корупцією, зовсім нещодавно їй вдалося реалізувати досить значні антикорупційні заходи (наприклад, оприлюднення в мережі державних контрактів). Ідея проекту полягає в розробці кращих антикорупційних рішень, які можливо застосувати на муніципальному рівні, з метою підвищення прозорості муніципалітетів.

Проект здійснюється за підтримки ІНЕКО - неурядової неприбуткової організації, що була заснована в 1999 році з метою проведення економічних та соціальних реформ для усунення перешкод на шляху до довгострокового позитивного розвитку словацької економіки і суспільства. Місією Інституту є підтримка раціонального і ефективного процесу економічного і соціального реформування в Словацькій Республіці (СР), шляхом проведення досліджень, розробки і поширення інформації, консультацій для високопоставлених політичних діячів і вищих посадових осіб, заохочення до суспільного дискурсу. Він також зосереджений на тих напрямах соціальної політики на регіональному та європейському рівні, що мають критично важливе значення для економічних перетворень у СР. Проект спирається на кращий досвід країн з перехідною економікою та членів Європейського Союзу (ЄС) та ОЕСР.

Проект фінансується SlovakAid - офіційною агенцією із підтримки  розвитку Словацької Республіки та Посольством США в Україні.

  

 Події:

 Семінар "Презентація рейтингу прозорості 22 регіонів України"

 Місце проведення: ІА “Укрінформ”, 8/16 вул. Богдана Хмельницького 

 Дата: 26 червня, 2017

 Конференція "Прозорість, фінансове здоров'я та конкурентоспроможність муніципалітетів: презентація он-лайн  платформ"

 Місце проведення: ІА “Укрінформ”, 8/16 вул. Богдана Хмельницького 

 Дата: 3 березня, 2017

Прес-конференція:

Presenting update of the portal on budget transparency of regions and their capital cities in Ukraine

Місце проведення: ІА “Укрінформ”, 8/16 вул. Богдана Хмельницького 
Дата: 30 червня, 2016

 Червень 2016 року:

- Розвиток методології з визначення рейтингу прозорості місцевих бюджетів
- Пошук даних для усіх 48 місцевих бюджетів, міського та обласного рівня
- Розміщення даних на тестовій сторінці порталу: test.ukraine.ineko.sk

Офіційна презентація результатів Проекту та рейтингу прозорості для ЗМІ та експертного середовища у м. Київ

Результати:

Інтернет-портали:

 "Прозорість 50 найбільших міст України" (http://transparency.icps.com.ua/)  

 

"Прозорість бюджетів регіонів та їхніх регіональних центрів в Україні"  (http://budgets.icps.com.ua/)

 "Конкурентоспроможність регіонів та регіональна оцінка ділового клімату в Україні" (http://competitiveness.icps.com.ua/

Публікації:

Презентації:

Вісники:

1. Вісник регіональної прозорості. Серпень

2. Вісник регіональної прозорості. Липень

3. Вісник регіональної прозорості. Червень

 Медіа звіт:

 

  

 

 

Читати далі

Імплементація Угоди між Україною та ЄС

На сьогодні європейська інтеграція виступає єдиним вектором зовнішньої політики України. Водночас одним із основних завдань державного управління є ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Однак досвід Помаранчевої революції, яка ввійшла в історію як найбільше розчарування, вимагає особливої уваги до спроможності української влади та суспільства успішно виконати вже прийняті політичні зобов’язання: забезпечити таке ефективне управління реформами, щоб вони дали поштовх до економічного розвитку, не стали загрозою політичній стабільності і обов’язково включали передбачення і нейтралізацію неминучих соціальних ризиків.

На сьогодні нереформована державна машина постала перед низкою викликів, на які не просто дати відповідь: виклики війни, виклики реформ для економічного зростання та виклики міжнародних зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію. Громадянське суспільство демонструє високу спроможність до реагування на задачі, що стоять перед Україною, та у низці випадків створює паралельні інституції, що ефективно виконують функції нереформованих державних структур. Потрібно поєднати зусилля держави і громадянського суспільства для забезпечення незворотності реформ та євроінтеграції.

Міжнародний центр перспективних досліджень реалізує постійно-діючий проект, покликаний сприяти європейській інтеграції України та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в усіх сферах.

У рамках проекту відбулися такі заходи:

У рамках даного проекту МЦПД підготувало дослідження на тему «Вплив створення зони вільної торгівлі з ЄС на економіку України».

Експерти МЦПД беруть участь у діяльності Української частини Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС(Виконавчий директор Міжнародного центру перспективних досліджень Сергій Кіщенко є замісником координатора Робоча група 2 «Демократичні реформи, верховенство права»; Директор програм з європейської інтеграції Міжнародного центру перспективних досліджень Володимир Притула є замісником координатора Робоча група 15 «Транскордонне та міжрегіональне співробітництво»).

Експерти МЦПД також беруть активну участь у роботі групи «Євроінтеграція» Реанімаційного пакету реформ.

МЦПД є членом Офісу зв’язку українських аналітичних центрів в Брюсселі.

Читати далі