Актуальні проекти

Громадянське суспільство за боротьбу з корупцією. Заохочення відкритого управління в країнах Східного партнерства

Міжнародний центр перспективних досліджень у співпраці з Public Initiatives Centre (Азербайджан), Article 42 of the Constitution (Грузія) та Transparency International (Молдова) розпочинає реалізацію проекту «Громадянське суспільство за боротьбу з корупцією. Заохочення відкритого управління в країнах Східного партнерства».

Метою проекту є посилення потенціалу та сприяння ролі громадянського суспільства у сфері відкритого врядування та боротьби з корупцією в країнах Східного партнерства, головним чином завдяки постійному залученню громадських організацій до процесу розробки політики на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Проект передбачає створення основних інституційних та технічних можливостей партнерських організацій для активної участі у виробленні політики та  спроможності впроваджувати механізми реагування для вирішення питань в швидко мінливих умовах. В рамках проекту буде створено платформу колегіального навчання у країнах Східного партнерства шляхом посилення існуючих мереж та партнерських зв'язків між організаціями.

Реалізація цього проекту сприятиме обміну найкращими практиками, а також створенню інформаційно-пропагандистської та комунікаційної стратегії у рамках просування ідей проекту.

Тривалість проекту 8 місяців: червень-грудень 2018

                                                   

                                                                        

Читати далі

Україна та країни Вишеградської четвірки: на шляху до кращого взаєморозуміння та добросусідства

Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду розпочинає проект "Україна та країни Вишеградської четвірки: на шляху до кращого взаєморозуміння та добросусідства".

Інститут міжнародних відносин та торгівлі (Угорщина);

Інститут економічних та соціальних реформ (Словаччина);

Фундація імені Броніслава Гемерека (Польща).

Криза у відносинах між Україною та її західними сусідами стала однією з найпомітніших подій у 2017 році, підтвердивши, що в Україні існує криза як її зовнішньополітичної ідентичності загалом, так і української політики сусідства зокрема. Розбіжності між Україною та Угорщиною, Польщею є лише відображенням глибоко вкоріненої кризи добросусідства, в той час як проблеми двосторонніх відносин є набагато складнішими. Одним з головних викликів є необхідність проведення аналізу відносин між Україною та країнами Вишеградської четвірки, а також вироблення політичних рекомендацій для перешкоджання їх погіршенню надалі. Україна повинна переосмислити власні зовнішньополітичні цілі та пріоритети, враховуючи чинні внутрішні та міжнародні виклики, а також динамічність цих процесів. Започаткування експертного діалогу між Україною та її сусідами з Вишеградської четвірки може стати каталізатором цього процесу.

Загальною метою проекту є покращення взаєморозуміння між Україною та країною Вишеградської четвірки через:

  • Започаткування експертного діалогу та подолання наявних розбіжностей зусиллями громадянського суспільства та експертного середовища;
  • Полегшення трансформації нинішньої взаємопрограшної ситуації до взаємовигідного партнерства.


Теперішня ситуація є регіональним викликом, який потребує вирішення шляхом застосування нового підходу до політики добросусідства. Встановлення постійної комунікації та діалогу між експертами з України з одного боку, та Угорщини, Словаччини та Польщі з іншого боку, буде сприяти підвищенню обізнаності щодо логіки внутрішніх процесів у вищезазначених країнах, дослідженню розбіжностей у відносинах між країнами та розробці нових підходів до взаємовигідних та прагматичних двосторонніх відносин.

Забезпечення добросусідських та сталих відносин між Україною та її західними сусідами є необхідною передумовою регіональної стабільності з огляду на наявні безпекові загрози та виклики в регіоні. Вироблення нового покращеного підходу до відносин між Україною та країнами Вишеградської четвірки є необхідним для покращення та посилення регіональної співпраці, а також перешкоджання появі нових розбіжностей в майбутньому. Ескалація розбіжностей між сусідніми країнами має безпосередній вплив на безпеку та співпрацю в регіоні, в той час як посилення регіональної співпраці на експертному рівні буде сприяти полегшенню процесу регіонального єднання та просуванню цінностей країн Вишеградської четвірки в регіоні, що стане вагомим внеском на шляху демократичної трансформації України.

      

Читати далі

Інтеграція ВПО в місцеві громади. Навчальна програма в Німеччині

Міжнародний центр перспективних досліджень у співпраці з Cultural Vistas (Німеччина) та за підтримки  Міністерства закордонних справ Німеччини розпочинає проект з підтримки українських активістів та експертів, які залучені до інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у місцеві громади в Україні.  З цією метою, 13 учасників з різних регіонів України, які будуть обрані на основі конкурсного відбору, відвідають шестиденний навчальний тренінг у м. Берлін та отримають змогу вдосконалити навички з стимулювання інтеграції ВПО у приймаючі громади.

Починаючи з 2015 року, Німеччина активно випробовує різні ініціативи з покращення інтеграції мігрантів, багато з яких ґрунтуються на співпраці з місцевими або регіональними організаціями та відданості окремих громадян щодо адаптації переселенців до нових умов. У той же час, Німеччина зіштовхнулась з хвилею негативного сприйняття, що викликало виникнення багатьох непорозумінь та культурних стереотипів. До мінімізації наслідків таких тенденцій в Німеччині активно приєднались представники громадянського суспільства задля надання підтримки «новачкам в суспільстві» незалежно від регіону їхнього походження, політичних вподобань, релігії тощо. Саме з метою обміну досвідом в даному питанні МЦПД ініціює навчальну програму для українських колег.  

Учасники програми отримають змогу ознайомитись з досвідом німецьких колег в питаннях подолання несприйняття, стереотипів, непорозумінь та розробити свої власні рішення щодо покращення інтеграції ВПО у відповідності до українського контексту. Крім того, навчальна програма передбачає вивчення німецької моделі возз'єднання 1990-1991 рр. та імплементацію рішень, які були направлені на об’єднання двох соціо-політичних культур (Східна та Західна Німеччина) тих часів.

Термін проходження навчання в Німеччині: вересень 2018 р.

Після повернення до своїх громад в Україні учасники повинні будуть організувати заходи з залученням ВПО та представників приймаючих громад задля обговорення набутого досвіду та пошуку шляхів подолання викликів, з якими стикаються ВПО в Україні.

                                                                             

Читати далі

Комунікаційна кампанія з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві "Віднайти Повагу"

Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Програми розвитку ООН в Україні ініціює комунікаційну кампанію з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві "Віднайти Повагу". 

                                                                             

Метою проекту є  зменшення поляризації суспільних настроїв та посилення діалогу серед різних соціальних груп.

В рамках проекту передбачено створення інституту «Посланців з толерантності ПРООН» в Україні для просування цінностей толерантності та взаєморозуміння. Багаторівнева комунікація в суспільстві з даного питання має належати моральним авторитетам, лідерам думок та українцям, які здобули визнання в різних сферах. Протягом проекту передбачено проведення установчих зборів Посланців з толерантності ПРООН, а також проведення серії заходів – публічних лекцій для соціально активних груп населення в різних регіонах України задля просування та утвердження принципів взаємоповаги, толерантного ставлення та прийняття інших точок зору в українському суспільстві. За результатами проекту, учасники кампанії отримають можливість співпрацювати з ПРООН в Україні та глобальними лідерами в цій сфері.   

 Наразі до проекту долучилися:

     Любко Дереш - письменник;  

           Наталія Сумська – Народна артистка України; 

         Катя Чілі - співачка; 

       Андрій Куликов – журналіст, медіа-експерт;

      Лариса Денисенко- правозахисниця, письменниця;         

       Алевтина Кахідзе –художниця; 

          Михайло Мінаков - філософ; 

         Євген Захаров – правозахисник;

   Гульнара Абдулаєва – історик, телеведуча; 

    Слава Варда –  майстер спорту, телеведучий;

     Мар’яна Савка – літературознавець, письменниця;

  Павло Вишебаба - музикант, співзасновник еко- та зоозахисної громадської організації "Єдина планета".

 

 

Заходи в рамках проекту:

7 вересня, м. Кременчук - Лекції Каті Чілі та Любка Дереша;  

20 вересня, м. Хмельницький - Лекція Любка Дереша; 

23 вересня, м. Київ - Лекція Михайла Мінакова;       

28 вересня, м. Житомир - Лекція Каті Чілі; 

29 вересня, м. Черкаси - Лекція Любка Дереша;

30 вересня, м. Київ - Дискусія "Переваги толерантного суспільства і як побудувати його в Україні";

7 жовтня, м. Харків - Відкрите інтерв'ю Слави Варди;

11 жовтня, м. Рівне -  Лекція Любка Дереша;

12 жовтня, м. Вінниця -  Лекція Андрія Куликова;

17 жовтня, м. Краматорськ - Лекції Любка Дереша та Павла Вишебаби;

18 жовтня, м. Маріуполь - Лекція Павла Вишебаби;

25 жовтня, м. Київ - Лекція Слави Варди;

29 жовтня, м. Запоріжжя - Лекція Любка Дереша;

1 листопада, м. Івано-Франківськ - Лекція Євгена Захарова;

2 листопада, м. Чернівці - Лекція Євгена Захарова;

10 листопада, м. Львів - Спільна лекція Мар'яни Савки, Лариси Денисенко, Любка Дереша та Павла Вишебаби;

13 листопада, м. Чернігів - Лекція Андрія Куликова;

16, 17 листопада, м. Слов'янськ - Лекції Алевтини Кахідзе;

1 грудня, м. Одеса - Лекція Мар'яни Савки;

11 грудня, м. Херсон - Лекція Гульнари Абдулаєвої;

9, 10 лютого, м. Краматорськ та м. Сєвєродонецьк - Показ комедійної вистави «Він моя сестра».                             

26 лютого - м. Суми, Лекція Євгена Захарова

21 березня - м. Київ, Мистецтво толерантності: бліц-виступи про МироТворчість

Читати далі

Inside Ukraine

МЦПД представляє аналітичний вісник Inside Ukraine

Метою публікації є надання об’єктивної інформації про поточні політичні події в Україні та поглибленого аналізу головних тенденцій внутрішньополітичного життя в державі. Подібний аналіз допоможе розставити пріоритети у процесі проведення реформ у різних сферах державної політики та оцінити якість державних рішень з точки зору їх впливу та послідовності. Окрему увагу приділяється оцінці політичної конкуренції в Україні та здатності ключових політичних гравців реагувати на виклики часу.

Публікації: http://icps.com.ua/nashi-proekty/periodychni-vydannya/

Читати далі