Актуальні проекти

Сприяння прозорості та впровадження антикорупційних заходів у державних підприємствах та органах місцевого самоврядування в Україні

Проект фінансується SlovakAid - Офіційна Підтримка Розвитку Словацької Республіки

Попередній проект: Прозорі, фінансово здорові та конкурентоспроможні муніципалітети в Україні

Партнер: INEKO

Тривалість: 1 жовтня 2018 р. - 31 березня 2020 р.

Цілі проекту:

Мета проекту полягає у підвищенні прозорості та підтримки виконання антикорупційних заходів у державних компаніях та органах місцевого самоврядування в Україні. Поінформовані громадяни та стійкі до корупції органи державної влади є основними умовами підвищення ефективності держави, більш високої залученості громадян та кращої демократії. Проект грунтується на передачі унікальних та успішних проектів, реалізованих у Словаччині, спрямованих на моніторинг та експертну оцінку місцевих соціально-економічних заходів, а також простої для розуміння інформації щодо прозорості та фінансової стійкості державних компанії та місцевих органів влади.

  • Підвищення якості регіональних правил шляхом регулярної експертизи соціально-економічних заходів, прийнятих на місцевому рівні
  • Підтримка здійснення антикорупційних заходів та підвищення громадського контролю за державними компаніями та органами місцевого самоврядування шляхом оцінки їхньої прозорості та активної співпраці для здійснення заходів
  • Підвищення фінансової стабільності державних фірм та органів місцевого самоврядування шляхом оцінки їх фінансового стану


Результати:

Інтернет-портали:

Прозорість 50 найбільших міст України

Фінансове здоров'я бюджетів міст та регіонів України

Фінансова стійкість державних підприємств в Україні

 

Регулярна оцінка регіональних заходів:

Додаткові документи:

Прозорість державних підприємств України 

Методологія щодо прозорості державних підприємств України - список критеріїв оцінки

Фінансове здоров'я державних підприємств України

Місцеве самоврядування в Україні

Резюме щодо рейтингу «Фінансова стійкість державних підприємств в Україні»

 

Заходи:

Стартовий семінар проекту

Місце: Київ, вул. Богдана Хмельницького, 17/52 (БЦ «Леонардо», 5 поверх)

Дата: 19 жовтня 2018 р.

Презентації:

 

Презентація рейтингу «Фінансова стабільність державних підприємств в Україні»

Місце: м. Київ, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» (вул. Богдана Хмельницького, 8/16 2й поверх)

Дата: 13 червня 2019 р.

Презентації:

 

Читати далі

Громадський контроль за використанням державних фінансів на місцевому рівні

Проект «Громадський контроль за використанням державних фінансів на місцевому рівні» здійснюється Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Метою проекту є заохочення участі громадян у нагляді за використанням державних фінансів на регіональному рівні завдяки розвитку навичок місцевих активістів в Україні, підтримці індивідуальних та спільних антикорупційних розслідувань. Учасники проекту виступатимуть «лідерами нагляду», будуть обмінюватись своїм досвідом та тренувати дослідницькі вміння новачків. Вони отримають досвід проведення комплексних розслідувань, а також опанують навички координації та роботи в команді. Такий підхід дасть можливість проводити антикорупційні розслідування самостійно на регіональному рівні та обмінюватися досвідом з іншими стейкхолдерами проекту.

Таким чином, проект посилить практики прозорого самоврядування в Україні завдяки внеску в боротьбу з корупцією, підвищенню прозорості органів місцевого самоврядування через контроль громадянського суспільства та соціальний тиск.

Етапи проекту:

- Розробка Посібника з контролю за використанням державних фінансів в Україні

- Проведення тренінгів з антикорупційних розслідувань

- Формування коаліції регіональних Громадських Організацій

- Проведення антикорупційних розслідувань

     Київська область 

     Кіровоградська область

     Одеська область

     Хмельницька область 

     Закарпатська область 

- Поширення результатів проекту

Розслідування будуть проводитись у таких областях: Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області.

                                                                 

Читати далі

Україна та країни Вишеградської четвірки: на шляху до кращого взаєморозуміння та добросусідства

Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду розпочинає проект "Україна та країни Вишеградської четвірки: на шляху до кращого взаєморозуміння та добросусідства".

Інститут міжнародних відносин та торгівлі (Угорщина);

Інститут економічних та соціальних реформ (Словаччина);

Фундація імені Броніслава Гемерека (Польща).

Криза у відносинах між Україною та її західними сусідами стала однією з найпомітніших подій у 2017 році, підтвердивши, що в Україні існує криза як її зовнішньополітичної ідентичності загалом, так і української політики сусідства зокрема. Розбіжності між Україною та Угорщиною, Польщею є лише відображенням глибоко вкоріненої кризи добросусідства, в той час як проблеми двосторонніх відносин є набагато складнішими. Одним з головних викликів є необхідність проведення аналізу відносин між Україною та країнами Вишеградської четвірки, а також вироблення політичних рекомендацій для перешкоджання їх погіршенню надалі. Україна повинна переосмислити власні зовнішньополітичні цілі та пріоритети, враховуючи чинні внутрішні та міжнародні виклики, а також динамічність цих процесів. Започаткування експертного діалогу між Україною та її сусідами з Вишеградської четвірки може стати каталізатором цього процесу.

Загальною метою проекту є покращення взаєморозуміння між Україною та країною Вишеградської четвірки через:

  • Започаткування експертного діалогу та подолання наявних розбіжностей зусиллями громадянського суспільства та експертного середовища;
  • Полегшення трансформації нинішньої взаємопрограшної ситуації до взаємовигідного партнерства.


Теперішня ситуація є регіональним викликом, який потребує вирішення шляхом застосування нового підходу до політики добросусідства. Встановлення постійної комунікації та діалогу між експертами з України з одного боку, та Угорщини, Словаччини та Польщі з іншого боку, буде сприяти підвищенню обізнаності щодо логіки внутрішніх процесів у вищезазначених країнах, дослідженню розбіжностей у відносинах між країнами та розробці нових підходів до взаємовигідних та прагматичних двосторонніх відносин.

Забезпечення добросусідських та сталих відносин між Україною та її західними сусідами є необхідною передумовою регіональної стабільності з огляду на наявні безпекові загрози та виклики в регіоні. Вироблення нового покращеного підходу до відносин між Україною та країнами Вишеградської четвірки є необхідним для покращення та посилення регіональної співпраці, а також перешкоджання появі нових розбіжностей в майбутньому. Ескалація розбіжностей між сусідніми країнами має безпосередній вплив на безпеку та співпрацю в регіоні, в той час як посилення регіональної співпраці на експертному рівні буде сприяти полегшенню процесу регіонального єднання та просуванню цінностей країн Вишеградської четвірки в регіоні, що стане вагомим внеском на шляху демократичної трансформації України.

      

Експертний діалог: українсько-угорські відноси. Вебінар 1

Матеріали за підсумками вебінару:

УКРАЇНА ТА ЇЇ СУСІДИ: АНАЛІЗ РЕГІОНАЛЬНИХ ТЕНДЕНЦІЙ

Презентація

Статті:

Київ vs Будапешт: що відбувається в українсько-угорських відносинах?

Експертний діалог: українсько-словацькі відносини. Вебінар 2

Матеріали за підсумками вебінару:

Презентація МЦПД

Презентація INEKO

Що відбувається у відносинах України та Словаччини?

Експертний діалог: українсько-польські відносини. Вебінар 3

Матеріали за підсумками вебінару:

Польсько-українські відносини: потенціал – більший за проблеми

Презентація

***

Брифінг для дипломатичних місій в Україні

Міжнародна конференція «Відносини України із західними сусідами. Шанс на перезавантаження»

Матеріали за підсумками проекту:

ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ЩОДО КРАЇН ВИШЕГРАДСЬКОЇ ЧЕТВІРКИ: НА ШЛЯХУ ДО КРАЩОГО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА ДОБРОСУСІДСТВА

 

Читати далі

Комунікаційна кампанія з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві #RespectUA

Міжнародний центр перспективних досліджень за підтримки Програми розвитку ООН в Україні ініціює комунікаційну кампанію з підтримки толерантності і взаєморозуміння в суспільстві #RespectUA. 

                                                                             

Метою проекту є  зменшення поляризації суспільних настроїв та посилення діалогу серед різних соціальних груп.

В рамках проекту передбачено створення інституту «Посланців з толерантності ПРООН» в Україні для просування цінностей толерантності та взаєморозуміння. Багаторівнева комунікація в суспільстві з даного питання має належати моральним авторитетам, лідерам думок та українцям, які здобули визнання в різних сферах. Протягом проекту передбачено проведення установчих зборів Посланців з толерантності ПРООН, а також проведення серії заходів – публічних лекцій для соціально активних груп населення в різних регіонах України задля просування та утвердження принципів взаємоповаги, толерантного ставлення та прийняття інших точок зору в українському суспільстві. За результатами проекту, учасники кампанії отримають можливість співпрацювати з ПРООН в Україні та глобальними лідерами в цій сфері.   

 Наразі до проекту долучилися:

     

 

Заходи в рамках проекту:

7 вересня, м. Кременчук - Лекції Каті Чілі та Любка Дереша;  

20 вересня, м. Хмельницький - Лекція Любка Дереша; 

23 вересня, м. Київ - Лекція Михайла Мінакова;       

28 вересня, м. Житомир - Лекція Каті Чілі; 

29 вересня, м. Черкаси - Лекція Любка Дереша;

30 вересня, м. Київ - Дискусія "Переваги толерантного суспільства і як побудувати його в Україні";

7 жовтня, м. Харків - Відкрите інтерв'ю Слави Варди;

11 жовтня, м. Рівне -  Лекція Любка Дереша;

12 жовтня, м. Вінниця -  Лекція Андрія Куликова;

17 жовтня, м. Краматорськ - Лекції Любка Дереша та Павла Вишебаби;

18 жовтня, м. Маріуполь - Лекція Павла Вишебаби;

25 жовтня, м. Київ - Лекція Слави Варди;

29 жовтня, м. Запоріжжя - Лекція Любка Дереша;

1 листопада, м. Івано-Франківськ - Лекція Євгена Захарова;

2 листопада, м. Чернівці - Лекція Євгена Захарова;

10 листопада, м. Львів - Спільна лекція Мар'яни Савки, Лариси Денисенко, Любка Дереша та Павла Вишебаби;

13 листопада, м. Чернігів - Лекція Андрія Куликова;

16, 17 листопада, м. Слов'янськ - Лекції Алевтини Кахідзе;

1 грудня, м. Одеса - Лекція Мар'яни Савки;

11 грудня, м. Херсон - Лекція Гульнари Абдулаєвої;

9, 10 лютого, м. Краматорськ та м. Сєвєродонецьк - Показ комедійної вистави «Він моя сестра».                             

26 лютого - м. Суми, Лекція Євгена Захарова

21 березня - м. Київ, Мистецтво толерантності: бліц-виступи про МироТворчість

З 2017 року 12  відомих українок та українців стали посланцями толерантності ПРООН в Україні. Завдяки цьому питання рівності потужніше зазвучали не тільки на сторінках конвенцій, не лише у правозахисті, а й у музиці, екології, медіа, театрі, спорті, співі, артмистецтві, літературі.

Адже мова культури – це мова рівності, а вона, в свою чергу, є мовою розбудови миру.  

Посланцям та посланницям довелося побути слідчими: виявляти причини нетолерантності, знаходити травматичні стереотипи та фобії.

Вони також працювали як місія медіації і розбудови миру: впливали на розвиток культури і традицій взаєморозуміння та поваги, зменшували поляризацію суспільних настроїв та виступали за посилення діалогу в українському суспільстві.

Комунікаційна кампанія з просування цінностей толерантності в українському суспільстві, ініційована Програмою розвитку ООН в Україні, підтвердила необхідність налагодження діалогу між різними соціальними групами щодо актуальних та часом непростих питань.

Численні зустрічі посланців та посланниць у столиці та регіонах України наочно продемонстрували, що саме дискусії про майбутнє без втечі від минулого, обговорення спільного бачення руху країни можуть стати ефективним механізмом зниження агресії та нетолерантності.

Українське суспільство гостро потребує ефективної комунікації щодо таких важливих питань як нетерпимість та її загрози для розвитку країни, взаємозв’язок між толерантністю та безпекою, а також важливість всеохопного й широкомасштабного національного полілогу задля майбутнього.

Чи зможе це зробити команда енергійних, цілісних та завзятих людей? Можливо.

Чи можна щось змінити за рік? Ймовірно.

Але хороші справи мають множитися, має збільшуватися час для їхнього впровадження. Як і хороші ідеї, і гарні люди. Тому в команді посланниць та посланників – очікуване поповнення.

Протягом наступного етапу кампанії у 2018-2020 рр. оновлена команда спрямує свою діяльність на розвиток регіональної мережі лідерок та лідерів, які стануть поширювачами ідей та цінностей поваги, взаєморозуміння, а також прав людини на регіональному рівні в Україні.

Взаємодія між посланцями національного рівня та лідерами регіональної мережі має забезпечити ефективну комунікацію щодо поваги до прав людини і свобод, цінностей соціальної єдності та полілогу в регіонах України.  

Крім створення регіональної мережі, в рамках кампанії планується проведення низки мистецьких, літературних  та спортивних акцій задля залучення до дискусії якомога ширшого кола людей із різних соціальних груп.

Кожен голос є цінним. Кожна думка і кожний погляд. Навчитися чути одне одного – перший крок, щоб віднайти повагу. Навчитися говорити, щоб гармонійно звучали всі голоси – наступний крок. Навчитися говорити на болісні теми так, щоб це була розмова, а не крик і заперечення – ще наступний.

Долучайтеся до розмови! Разом будемо слухати, говорити, рухатися, творити.

Так легше відчути важливість, потрібність, унікальність і вагомість кожної людини.

З усвідомленням цінності різноманіття та беззаперечності рівності кожної і кожного формується справжня повага.

Читати далі

Inside Ukraine

МЦПД представляє аналітичний вісник Inside Ukraine

Метою публікації є надання об’єктивної інформації про поточні політичні події в Україні та поглибленого аналізу головних тенденцій внутрішньополітичного життя в державі. Подібний аналіз допоможе розставити пріоритети у процесі проведення реформ у різних сферах державної політики та оцінити якість державних рішень з точки зору їх впливу та послідовності. Окрему увагу приділяється оцінці політичної конкуренції в Україні та здатності ключових політичних гравців реагувати на виклики часу.

Публікації: http://icps.com.ua/nashi-proekty/periodychni-vydannya/

Читати далі